אנשים רבים במהלך שנות העשרים לחייהם נתקלים בשאלה איזה מקצוע ללמוד? האם ללכת לתחום ההנדסה או שמא דווקא משפטים יותר ידברו אלינו או ללכת למשהו בשביל הנפש כגון מדעי הרוח? נראה כי בשנים האחרונות הולכים וצוברים תאוצה לימודי עיצוב פנים. לימודים אלו מתאימים לכל מי שנפשו חפצה בלימודים עיוניים ומעשיים הכוללים למידה כיצד לעצב ולבנות דברים. אם אתה יצרתי בעל חוש אסתטי הרי שלימודי עיצוב הפנים תפורים עליך ואין ספק שתשאב מהם סיפוק גדול. להבדיל מהתפיסה הנושנה לימודי עיצוב אינם מתאימים רק לנשים ובהחלט גברים יכולים להנות מהם ואף להיות מצטיינים בהם ואין להתעלם מכך.

מה הם לימודי עיצוב פנים?

עיצוב פנים הוא תחום באדריכלות העוסק בעיצוב חללים פנימיים בתוך מבנים. להבדיל מאדריכלות המתעסקת במבנים שלמים הרי שעיצוב הפנים יורד לפרטי פרטים ומתעסק היכן כל חפץ ימוקם, באיזה צבעים נשתמש ומהו יהיה הסידור של הבית. עיצוב הפנים עוסק בחיבור בין הפנים לחוץ ומדבר על הקשר ביניהם. מעצב פנים טוב ישלוט בתחומי עניין רבים ומשיקים וחייב להבין בתחומים  רבים בכדי שעבודתו תצא ברמה הגבוהה ביותר. בין היתר מעצב פנים טוב ישלוט בנושא החשמל, אינסטלציה, משחקי אור וצל, שילובם של צבעים, עץ וחומרי גלם אחרים ועוד ועוד.

היכן לומדים עיצוב פנים?

כאמור מקצוע עיצוב הפנים נגזר ממקצוע האדריכלות ונגזר ממנו. כיום ניתן ללמוד לימודי תעודה בעיצוב פנים ולימודי תואר ראשון וחשוב מאוד שנעמדו על ההבדלים ביניהם. לימודי תעודה הרבה פחות מקיפים מלימודי תואר ראשון וגם על כך יש לתת את הדעת. עם זאת חשוב לומר כי בישראל כל אחד יכול להציג את עצמו כמעצב פנים ואין צורך בהסמכה בכדי להתהדר בתואר מעצב פנים. כיום ניתן ללמוד את נושא עיצוב פנים במגוון מוסדות כשבין היתר ישנו את בצלאל, את מכללת ויצו חיפה, שנקר ועוד. לימודי התעודה נמשכים שנה בעוד לימודי התואר נמשכים בין 4 ל-5 שנים כך שאנו מבינים את ההבדל בין השניים. עיצוב פנים מתאים לרבים וכל שנותר הוא להחליט היכן אנו מעדיפים ללמוד בלימודי תעודה או בלימודי תואר.