תכנון שיפוצים של כל נכס בין אם מדובר בדירה או בבית פרטי זה נושא מורכב מאוד. אם אנחנו רוצים לשפץ את הבית שלנו וגם לקבל רישיון מהעיירה על השיפוץ אנחנו חייבים לשפץ את הנכס בעזרת אדריכל. אדריכל יוכל להכין לנו תכנית מסודרת לשיפוץ והוא יוכל לוודא גם שהשיפוץ יקבל רישיונות בנייה. האדריכל יוכל לסייע לנו ב:

  • תכנון נכון של החללים בבית שלנו כך שננצל כל חלל
  • תכנון השיפוץ כך שהוא יהיה בטיחותי ויעמוד בתקני בטיחות
  • תכנון השיפוץ כך שהעיצוב הסופי שלו יהיה יפה
  • התאמה בין השיפוץ בפועל ובין הצרכים שלנו כמשפחה

למה לא כדאי לשפץ בלי להתייעץ עם אדריכל?

למעשה לא כדאי בכלל לשפץ את הבית שלנו מבלי שנתייעץ קודם עם אדריכל. אדריכל מקצועי יגיע לנכס שלנו וישמע ממה אנחנו לא מרוצים בו ומה היינו רוצים לשפר בו. לאחר מכן הוא יוכל לתכנן לנו מספר תכניות לשיפוץ של הנכס. האדריכל יוכל לתכנן את התכנית לפי הצרכים שלנו וגם לפי תקציב שנגדיר לו. לכל בעלי המקצוע מהחשמלאי ועד קבלן השיפוצים עצמו יהיה קל ונוח יותר לעבוד על השיפוץ שלנו כאשר יהיו להם תכניות ברורות מול העיניים. ללא תכנית ברור של השיפוץ תהליך הבנייה יכול להסתבך ולהפוך להיות הרפתקה כלכלית פרועה מאוד שתעלה לנו הרבה מאוד כסף.

איך שיפוץ עם תכנית של אדריכל הוא שיפוץ טוב יותר?

שיפוץ הנעשה עם תכנית של אדריכל הוא שיפוץ טוב יותר מאשר שיפוץ הנעשה ללא תכנית. כאשר יש לנו תכנית ברורה לשיפוץ קל יותר לעובדים בשטח לבצע באופן מהיר ומדויק את השיפוץ. ללא תכנית השיפוץ יכול להסתיים גם לא כפי שציפינו – התכנית של האדריכל נועדה בין השאר גם לתאם את הציפיות של מה אנחנו רוצים עם העבודה של קבלן השיפוצים. ככל שנהיה מותאמים יותר עם הקבלן שיבצע לנו את השיפוץ כל נוכל בסופו של דבר להיות מרוצים יותר מהתוצאה הסופית של השיפוץ וגם נוכל לעמוד בתקציב של השיפוץ.